Κατηγορία

ηλεκτρικά αυτοκίνητα

55 άρθρα
Οι περισσότεροι αγοραστές αυτοκινήτων αναζητούν υβριδικά, όχι ηλεκτρικά αυτοκίνητα
ηλεκτρικά αυτοκίνητα

Οι περισσότεροι αγοραστές αυτοκινήτων αναζητούν υβριδικά, όχι ηλεκτρικά αυτοκίνητα

Τα ηλεκτρικά οχήματα κερδίζουν τα πρωτοσέλιδα, αλλά τα υβριδικά είναι αυτά που κερδίζουν τους αγοραστές. Σχεδόν το 25% των αγοραστών νέων οχημάτων εξετάζουν το ενδεχόμενο αγοράς ενός ηλεκτροκίνητου οχήματος – συμπεριλαμβανομένων των…

30 Μαϊ 1 λεπτό
Μόνο ηλεκτρικά αυτοκίνητα πουλάει από σήμερα η Hyundai στη Νορβηγία
Μόνο ηλεκτρικά αυτοκίνητα πουλάει από σήμερα η Hyundai στη Νορβηγία

Σταματά από σήμερα την πώληση καινούργιων αυτοκινήτων με κινητήρα εσωτερικής καύσης στη Νορβηγία η Hyundai.…

2 Ιαν · 1 λεπτό
Οι Κινέζοι κατασκευαστές στοχεύουν στην αύξηση των πωλήσεων ηλεκτρικών αυτοκινήτων πέντε αστέρων
Οι Κινέζοι κατασκευαστές στοχεύουν στην αύξηση των πωλήσεων ηλεκτρικών αυτοκινήτων πέντε αστέρων

Οι Κινέζοι κατασκευαστές ηλεκτρικών οχημάτων επιδιώκουν να κερδίσουν την εμπιστοσύνη των Ευρωπαίων οδηγών, αλλά και…

21 Νοε · 1 λεπτό
Ηλεκτρικό 1 στα 5 αυτοκίνητα που πωλούνται στην Ευρώπη
Ηλεκτρικό 1 στα 5 αυτοκίνητα που πωλούνται στην Ευρώπη

Αυξάνεται η δημοτικότητα των ηλεκτρικών οχημάτων (Electric Vehicles -EVs) σε Ευρώπη και Κίνα, ενώ χαμηλή παραμένει επί…

30 Αυγ · 1 λεπτό
Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία, Ισπανία και Ιταλία ετοιμάζονται για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα
Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία, Ισπανία και Ιταλία ετοιμάζονται για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα

16 Οκτ · 1 λεπτό
Το 2019 τα πρώτα ηλεκτρικά ταξί στη Θεσσαλονίκη
Το 2019 τα πρώτα ηλεκτρικά ταξί στη Θεσσαλονίκη

8 Σεπ · 1 λεπτό
Ένα εκατομμύριο ηλεκτρικά αυτοκίνητα στους δρόμους της Ευρώπης
Ένα εκατομμύριο ηλεκτρικά αυτοκίνητα στους δρόμους της Ευρώπης

2 Σεπ · 1 λεπτό
Ε.Ε.: Ζητούνται δύο εκατομμύρια σημεία φόρτισης για ηλεκτρικά οχήματα έως το 2025
Ε.Ε.: Ζητούνται δύο εκατομμύρια σημεία φόρτισης για ηλεκτρικά οχήματα έως το 2025

5 Ιουλ · 1 λεπτό
Η Γερμανία πάτησε… γκάζι στα ηλεκτρικά αυτοκίνητα
Η Γερμανία πάτησε… γκάζι στα ηλεκτρικά αυτοκίνητα

4 Μαϊ · 1 λεπτό
Τα Τρίκαλα έρχονται από το μέλλον
Τα Τρίκαλα έρχονται από το μέλλον

14 Απρ · 1 λεπτό
1 3 4 5 6